Varadero vás okouzlí kubánskou atmosférou, nádhernými plážemi a azurovým mořem

Dlouhý, avšak docela úzký poloostrov Hicacos na severu Kuby nabízí svým návštěvníkům vskutku luxusní odpočinek na jednom z nejvyhlášenějších letovisek tohoto ostrova. Varadero vás bezesporu přiláká svými nádhernými dlouhými bělostnými plážemi s azurově modrým mořem. Ne nadarmo se destinace umisťuje na předních místech různých žebříčků nejlepších pláží světa. Pravá tvář Kuby vám zde zůstane nejspíš skryta, ale pokud toužíte objevit tuto latinskoamerickou zemi, můžete navštívit třeba nedalekou Havanu.

Název Varadero se používá od 16. století a vychází ze španělského výrazu pro suchý dok, který v místním přístavu využívali lodě k opravám. Zajímavostí je, že turistickou lokalitou se poloostrov stává už koncem 19. století, kdy si zde první movitější Kubánci staví své prázdninové domy. V průběhu 20. století si Varadero vybralo za své dovolenkové místo mnoho slavných a bohatých osobností, mezi nimi třeba i známý mafiánský boss Al Capone.

Proslulé letovisko si můžete užít plnými doušky. Odpočívejte pod vzrostlými kokosovými palmami, nechte se ovanout jemným mořským větříkem nebo si zaplavejte v průzračně křišťálovém moři. Využít můžete také bohaté nabídky k potápění, šnorchlování nebo rybaření. Vyhledávaným cílem turistů jsou celodenní projížďky katamaránem, který vás může zavést na opuštěnou pláž Cayo Blanco nebo korálový útes. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Delfinária, kde můžete delfíny nejenom pozorovat, ale také si s nimi zaplavat. Pokud holdujete golfu, nenechte si ujít možnost zahrát si jej na udržovaném 18jamkovém hřišti s nádhernými výhledy na okolní moře a krajinu. Děti, i když nejen ony, si mohou užít atrakcí, které nabízí zábavný park Todo en uno.

Varadero nabízí vyžití i pro milovníky přírody. Na severovýchodě poloostrova se nachází park Varahicacos, kde můžete obdivovat jeskyně Ambrosio s mnoha předkolumbovskými skalními malbami, v nichž dnes sídlí stovky malých netopýrů. Němým svědkem dávných dob je zde také více než 500 let starý obří stromovitý kaktus El Patriarca.