Francouzské Antily

Karibik je lákavým cílem pro exotickou dovolenou. Jsou to jak nádherné pláže, tak možnosti potápění či zkrátka jen příležitost nasát atmosféru exotických dálek. Karibské ostrovy jsou také oblastí, kde mají svá území bývalé koloniální mocnosti. Jednou z takových zemí je rovněž Francie. Pod její správu spadají Francouzské Antily, které čítají hned několik ostrovů a jsou pravidelnou destinací cestovatelů z celého světa.

Francouzské Antily a jejich ostrovy

V minulosti měla Francie rozsáhlejší koloniální území, ať už zámořské regiony a departmenty nebo zámořská společenství, dnes je jich podstatně méně. Pokud se ale vrátíme do současnosti, tak Francouzské Antily obsahují několik ostrovů a každý z nich je zároveň součást souostroví Malé Antily, což je pás ostrovů ve východním Karibiku. Jedná se o tyto ostrovy:

  • Martinik
  • Guadeloupe
  • Svatý Martin
  • Svatý Bartoloměj

Zámořské regiony a departmenty

První dva jmenované ostrovy jsou zámořskými regiony a departmenty Francie. Martinik najdeme mezi dalšími známými ostrovy Dominika a Svatá Lucie. Na Martiniku je pro turisty řada lákadel, proto je také oblíbenou destinací. Nejsou to jen pláže a francouzský šarm, ale také ryzí turistika jako je výšlap na sopku Montagne Peleé, nejvyšší bod ostrova.

Guadeloupe není jediný ostrov. Skládá se z větší hlavní části a několika menších ostrovů kolem. Hlavní ostrov je specifický tím, že jeho tvar může připomínat motýla. Je to vlastně dvojitý ostrov. Má také dvě tváře, je zde hornatá oblast Basse-Terre a potom prakticky placka Grande-Terre s nádhernými plážemi.

Zámořská společenství

Do zámořských společenství pak spadá dvojice ostrovů Svatý Martin a Svatý Bartoloměj. První z nich má známou pláž, kde vám přistávají letadla doslova nad hlavami, zdejší letiště má pochopitelně lví podíl na rozvoji ostrova z pohledu turismu. Druhý ostrov je známý svými luxusními designovými hotely a je doslova sídlem boháčů.