Nejlepší destinace v Dominikánské republice

Destinace

Bayahibe

Půvabnou rybářskou vesničku, a zároveň i oblíbené letovisko nedaleko slavného La Romana, na proslulém jižním pobřeží, si zamiluje každý, kdo si chce vychutnat pobyt plný klidu a pohody. Procházky deštnými pralesy národního parku del Este, objevování záhadných nápisů v tajuplných jeskyních a samozřejmě i koupání v moři a relax na pláži, to vše na vás čeká, pokud do Bayahibe zavítáte.

Rybářská vesnička Bayahibe

Užijte si pořádnou exotiku na vlastní kůži. Atraktivní zájezdy do Bayahibe zde.

Míříte do Karibiku za exotikou, avšak nehledáte přelidněné resorty, ale chcete si dopřát klidnou dovolenou, při které si odpočinete od lidí, a také objevíte skryté poklady? Potom je pro vás Bayahibe, donedávna téměř zapomenutá rybářská vesnička, která si však dodnes uchovává svůj přirozený půvab, tím pravým místem. Záleží přitom jen na vás, jakým způsobem si zde dobijete baterky.

Pakliže vás láká lenošení u moře, zamiřte na prosluněné pláže, kde si ve stínu palem můžete přečíst dobrou knihu anebo jen zavřít oči a relaxovat. Milujete-li spíše aktivní odpočinek, navštivte národní park del Este, kde se máte skvělou příležitost vžít se do role Robinsona, toulat se divokým pralesem, objevovat nástěnné malby v jeskyních, a odnést si tak domů opravdu nezapomenutelný zážitek.

Boca Chica

Nádherné písčité pláže, pozvolný vstup do moře, a samozřejmě spousty atrakcí dělají z tohoto slavného místa ideální cíl nejen pro rodiny s dětmi, ale pro všechny, kdo míří do Dominikánské republiky především za odpočinkem. Nudit se zde však přesto nebudete, objevování krás pod mořskou hladinou, adrenalinové vodní sporty, a samozřejmě bohatý noční život, to vše na vás čeká, pokud do Boca Chica zavítáte.

Chcete dovádět v moři již hodinu po příletu do Karibiku? Potom je pro vás nejoblíbenější letovisko Boca Chica, situované jen pět kilometrů od mezinárodního letiště Las Américas, a půl hodinky jízdy od hlavního města, tou správnou volbou. Zatímco dříve zde se zde rozkládaly cukrové plantáže s malými rybářskými vesničkami, dnes je toto malebné místo cílem mnoha turistů, nicméně i přesto zůstává oázou klidu a pohody, a není divu.

Záliv Andrés, kde se toto městečko nachází, lemuje nádherná písčitá pláž s kokosovými palmami, a především pozvolným přístupem do moře, což ocení především rodiny s dětmi, které si nemohou vybrat lepší destinaci. Na své si zde však přijdou i ti, kdo cestují do Karibiku za adrenalinem. Můžete si vybírat z celé palety různých druhů vodních sportů, od jízdy na vodních lyžích, až po potápění.

Právě pro ty, kdo se rozhodli zjistit, jak vypadá Karibik pod hladinou moře, máme dobrou zprávu. Celou pláž Playa Boca Chica totiž s odstupem několika stovek metrů lemuje krásný korálový útes, který nedovolí, aby se se zde vířil písek, a je jako stvořený pro profesionální potápěče, i všechny ostatní milovníky šnorchlování, kteří mají chuť prozkoumat záhadný svět skrytý v hlubinách.

Boca Chica nabízí skvělé možnosti relaxu pro každého. Nabídky dovolených do Dominikánské republiky zde.

Pakliže vás chytání bronzu na pláži, a dovádění ve vlnách již omrzí, můžete vyzkoušet třeba golfové hřiště, anebo si jen užít nákupy v srdci letoviska. Nezapomeňte si však nechat dostatek energie také na večer, neboť bohatý noční život je v Dominikánské republice vyhlášený, a ani Boca Chica není výjimkou. Ať už tedy svůj pobyt strávíte akčně, anebo lenošením, uvidíte, že se na toto hezké místo, jemuž propadl i generál Truillo budete pokaždé rádi vracet.

Jantarové pobřeží

Bělostné písčité pláže, azurové moře, tajemné deštné pralesy a samozřejmě nádherné památky, to vše na vás čeká, pokud si pro svůj pobyt v exotice vyberete slavné Jantarové pobřeží, kde se nudit rozhodně nebudete. Toužíte překonat vrcholky hor, surfovat na vlnách, anebo jen v poklidu pozorovat velryby? Žádný problém, v tomto pohádkovém ráji je totiž možné úplně vše.

Máte chuť poznat pravý Karibik se vším, co k tomu patří? Potom neváhejte a zamiřte do metropole severního pobřeží Puerto Plata, jehož nádherné okolí vás opravdu uchvátí. Na rozdíl od jednotvárné krajiny na jihu, se může tato jantarová destinace, která každoročně přivítá stovky turistů, pochlubit opravdovou rozmanitostí, jež vám doopravdy vyrazí dech.

Chcete-li spatřit památné skvosty, vydejte se do samého srdce Puerto Plata, kde na vás čeká symbol Dominikánské republiky pevnost San Felipe, jež dříve sloužila jako vězení. Nejednalo se však o káznici pro obyčejné zločince, naopak. Dlouhá léta zde byl držen také Pablo Duarte, národní hrdina, na něž je tato věhlasná karibská destinace po právu hrdá, neboť právě díky němu získala Dominika samostatnost.

Pakliže máte touhu spatřit Jantarové pobřeží z výšky, neváhejte, a zamiřte na Isabel de Torres, odkud pořídíte nejen krásné snímky na Instagram, ale také si zde můžete udělat selfie se sochou Krista anebo si alespoň prohlédnout přírodní krásu ukrytou v místní botanické zahradě. Na vrchol se samozřejmě nemusíte hnát pěšky, využijte lanovku Teleferico, aby vám po návratu do města zbyla energie ještě na návštěvu Muzea jantaru a místní palírny rumu.

Milujete pohyb a míříte do Karibiku za adrenalinem a spoustou nových zážitků? Potom neváhejte a udělejte si výlet do pohoří Cordillera Septentrional, které je jako stvořené pro milovníky trekkingu, vysokohorské turistiky, cyklistiky či projížděk na koních. Ani ti, kdo si chtějí užít rafting na divokých peřejích, nebudou litovat. Přírodní rezervace Damajagua protkaná úzkými kaňony se sedmadvaceti vodopády je pro tyto aktivity jako stvořená.

Dáváte-li spíše přednost teplému moři, než divoké řece, zaručeně nebudete litovat. Chcete si dopřát zážitek, na který jen tak nezapomenete? Potom neváhejte, vydejte se na ostrov Cayo Arena, a vychutnejte si malé dobrodružství pod mořskou hladinou, spojené s objevováním nádherných korálových útesů a potopených lodí, kde možná naleznete i nějaký ten poklad. Kdo holduje spíše kiteboardingu, měl by se vydat do městečka Cabarete, což je opravdová mekka surfařů v Dominikánské republice.

Jakmile vás dovádění v moři unaví, můžete si užít relax na některé z mnoha bílých písčitých pláží, kterých v této slavné destinaci naleznete opravdu nespočet. Playa Dorada, Punta Rucia či Cayo Arena, je jen na vás, kterou z nich si vyberete, stejně tak, jakým způsobem svůj pobyt v exotice strávíte. Vězte však, že Jantarové pobřeží si doopravdy zamilujete, a vždy se sem budete rádi a s úsměvem vracet.

Juan Dolio

Hledáte-li klidné, tiché místo, kde si užijete příjemný pobyt v exotice, je pro vás stále více navštěvované letovisko Juan Dolio opravdovým požehnáním. Počítejte však s tím, že prokrastinace, nuda a nicnedělání vás zde rozhodně nečeká. Právě naopak, zazáříte na vlnách, zjistíte, co se skrývá pod mořskou hladinou, a také si užijete parádní výlety do okolí, zkrátka dovolená, jak má být.

Dominikánské letovisko Juan Dolio

Poznejte kouzlo karibských letovisek. Nabídka zájezdů do Juan Dolio, ze kterých si vybere každý.

Je vaším snem adrenalinová dovolená, při které se nudit rozhodně nebudete, zároveň si však chcete pořádně odpočinout a odjet domů plní radosti a energie? Potom vyzkoušejte Juan Dolio, kde na vás čekají nejen rozeklaná skaliska, romantická zákoutí a malebné pláže, ale především úchvatný podmořský svět, který se může vydat prozkoumat každý, kdo se nebojí vypravit do temných hlubin.

Pokud vás strach náhodou přemůže, anebo nemáte s tímto druhem zábavy zkušenosti, nevadí. Každý hotelový resort má svou vlastní potápěčskou školu, proto vám nic nebrání, zapsat se do některé z nich, a užít si dobrodružství pod hladinou s profesionály. Chcete-li však raději vyzkoušet surfování, či jízdu na vodních lyžích, jste taktéž na správné adrese, stejně jako ti, kdo míří do Karibiku za golfem, neboť zdejší jamky zkrátka nemají chybu.

La Romana

Nejen třetí největší město v Dominikánské republice, velkovýrobna slavných karibských doutníků, ale také oblíbená dovolenková destinace s nejkrásnějšími plážemi na světě, obklopenými kokosovými palmami, to vše v sobě skrývá slavná La Romana, jež je plná těch nejlepších hotelových resortů. Zkrátka ideální místo pro ty, kdo si chtějí užít opravdu luxusní pobyt v Karibiku, a veškerý komfort se vším všudy.

Letovisko La Romana

 Výlet do Karibiku stojí vždy za to, avšak návštěva města La Romana, je opravdu zážitek na celý život. V Dominikánské republice totiž nenalezneme jiné, a zároveň stejně slavné místo, které by se od ostatních destinací v této přívětivé zemi natolik lišilo. Podobně jako Cienfuegos, vás i tato karibská perla zaujme na první pohled svou naprostou dokonalostí, a stejně jako její kubánský protějšek, za ní vděčí především průmyslu.

Právě zde, ve slavném továrním komplexu Tabacalera de Garcia totiž přicházejí na svět slavné karibské doutníky, jež přinesly tomuto městu takový věhlas. Koneckonců, vůně tabáku, linoucí se z podniku vám opravdu učaruje, a proto není divu, že vaše první kroky po příjezdu dost možná povedou právě sem. A co navíc, budete-li chtít, můžete si po prohlídce továrny ručně balené doutníky rovnou zakoupit.

I když moderní La Romana památkami zrovna neoplývá, těch několik skvostů, které zde nalezneme, opravdu stojí za to. Jedním z nich je třeba Altos de Chavón, replika řemeslné vesnice, kde dnes žije řada umělců a malířů, jejichž rukodělné výrobky si zde můžete zakoupit a odvést domů. Kromě pobočky newyorské školy designu, máte možnost spatřit třeba amfiteátr, kde vystupoval i Frank Sinatra či archeologické nálezy v místním muzeu.

Hlavním lákadlem, které z tohoto města činí doopravdy špičkovou dovolenkovou destinaci, je však luxusní resort Caso de Campo, kam míří na prázdniny mnoho slavných osobností, jako je třeba Beyoncé či Carlos Santana, a mají proč. V kterém jiném komplexu v Dominice naleznete tolik krásných hotelů, obklopených bazény se zahradami, kde nechybí ani marina s plachetnicemi, obří golfové hřiště a samozřejmě několik tenisových kurtů.

Právě slavný areál zvaný Teeth of the dog, jež díky své unikátní poloze umožňuje návštěvníkům během hry kouzelný pohled na mořskou hladinu, se dnes řadí mezi nejlepší golfová hřiště na světě, a zároveň je opravdovou jedničkou v Karibiku. Podobně jsou na tom i azurově čisté moře, a především nádherné pláže lemované kokosovými palmami, pokryté bílým jemným pískem, kde si opalování doopravdy užijete.

Byla by však škoda prožít celý pobyt pouze v La Romana, velmi populární jsou totiž i výlety do okolí, které má taktéž co nabídnout. Jste-li dobrodružnější povahy, můžete si dopřát třeba výpravu do Cueva de las Maravillas neboli Zázračné jeskyně, kde máte během prohlídky možnost spatřit třeba kresby původních obyvatel – Tuínů. Pakliže dáte přednost raději šnorchlování, udělejte si výlet na ostrov Catalina, kde si pod vodou pořídíte snímky, které vám bude po návratu domů každý závidět.

La Vega

Tradiční karnevaly, zachovalá pevnost s romantickým výhledem, a především unikátní příležitost vyhnout se davům turistů, poznat z blízka život běžných Dominikánců, a odvést si tak domů naprosto jedinečný zážitek, to vše máte na dosah ruky, pakliže si během dovolené v Karibiku uděláte výlet také do městečka La Vega v samotném srdci této krásné země.

Concepción La Vega, jak zní oficiální název tohoto známého města, se může pochlubit nejen dlouhou a pohnutou historií, ale především neopakovatelnou atmosférou, kterou naleznete málokde. Původně bylo založeno již Kryštofem Kolumbem nedaleko stejnojmenného hradu. Krátce po jeho vzniku zde vypukla zlatá horečka, a původně malé město se nebývale rozrostlo. Období hojnosti však jednoho dne skončilo, lidé odcházeli a zbytek zkázy dokončilo zemětřesení. Nebyl to však konec.

La Vega se přesunulo na klidnější místo a bylo v 16. století postaveno úplně znova, a v této podobě se zachovalo dosud.  Dnes sice toto srdce Dominiky nepatří mezi typické dovolenkové destinace, avšak právě díky tomu si zachovává svůj nevšední půvab a magické kouzlo, které uchvátí každého, kdo si sem najde, díky jeho relativně snadné dostupnosti, cestu.

Největším lákadlem je především tradiční karneval, pořádaný každou únorovou neděli, jež se řadí se slavnostmi v metropoli Santo Domingo k největším v celé zemi. Navíc, unikátní průvod se stovkami pestrobarevných masek, vedený ďáblem, za doprovodu rytmické hudby a všudypřítomného tance, do kterého se můžete samozřejmě zapojit, si nechá ujít opravdu málokdo.

Pokud sem náhodou zavítáte v jinou dobu, nudit se stejně nebudete. Čekají zde totiž na vás zachovalé památky z koloniální éry, jež pamatují ještě španělské objevitele. Za prohlídku rozhodně stojí pevnost postavená Kryštofem Kolumbem, sloužící dříve jako živá truhlice k ochraně zlata, které se zde vytěžilo. Stejně tak místní katedrála, která dokáže pojmout tisíce věřících, a řadí se tak mezi největší v zemi, stojí za prohlídku.

Nejslavnější atrakcí, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, je však nejkrásnější karibský kostel La Mercedes, na Svatém kopci Santo Cerro. Jedná se o nádhernou stavbu, jež skrývá vzácný poklad v podobě známé sochy Panny Mercedes, kterou dnes jezdí obdivovat stovky poutníků z celého světa. A není divu, úžasný výhled, který se z tohoto kouzelného místa naskýtá, by si měl totiž vychutnat každý, kdo do Karibiku zamíří.

Las Terrenas

Opravdový ráj na zemi, jež se může pochlubit slunnými plážemi, luxusními hotelovými resorty, a vybranou společností, přesně takové je Las Terrenas. Hojně navštěvované plážové letovisko, si navíc zamilují nejen ti, kdo míří do Karibiku za odpočinkem, ale především milovníci adrenalinových sportů, kteří zde naleznou opravdu ideální podmínky pro splnění svých snů.

Dominikánské letovisko Las Terrenas

 Na poloostrově Samaná, co by kamenem dohodil od nově postaveného letiště Samaná El Catey, se skrývá skutečný poklad, v podobě letoviska Las Terranas, jímž by se mohl snadno definovat sen o krásné dovolené. Vychutnáte si zde luxusní pláže s bary a restauracemi, kde se můžete celý den opalovat pod horkým karibským sluncem se skleničkou výtečného koktejlu a knížkou v ruce.

Las Terrenas si však přijdou na své především ti, kdo míří do Dominiky za adrenalinem, neboť zdejší pláže jsou jako stvořené pro atraktivní vodní sporty – kiteboarding či windsurfing – a nejen to. Budete-li mít štěstí, můžete spatřit také obří keporkaky a jiné zajímavé živočichy, kteří se ukrývají ve zdejších vodách. Navíc, krásná architektura, a pestrá směsice stylů, na kterou zde narazíte, tvoří nádherný obraz, který vám utkví v paměti ještě dlouho po návratu zpět do Čech.

Punta Cana

Slavná letoviska s pestrou nabídkou služeb, rozlehlé palmové háje, dlouhatánské pláže pokryté bílým pískem, a především báječná atmosféra, to vše na vás čeká, pokud zamíříte do města Punta Cana na Východním pobřeží Dominiky. Navíc, perfektní golfová hřiště, divoké párty, kde alkohol teče proudem, ostrov delfínů, i rybářské výpravy na širé moře znamenají jediné – v Punta Cana si přijde na své zkrátka každý.

Slavné letovisko Punta Cana v Dominikánské republice

Užijte si překrásné pláže v Punta Cana. Nabídky exotických dovolených najdete zde.

Chcete si vychutnat nezapomenutelný pobyt v Karibiku, relaxovat, sportovat, ochutnávat místní speciality, zkoušet neobvyklé věci, a především si dovolenou pořádně užít? Potom neváhejte, a vydejte se do Punta Cana. V této slavné dovolenkové destinaci, ležící v místě střetu Atlantského oceánu a Karibského moře naleznete nejkrásnější pláže na světě, složíte hlavu ve špičkových resortech s prvotřídními službami, a především si domů odvezete krásné zážitky.

Bávaro, Juanillo, Macao, to jsou TOP pláže Karibiku, kde můžete celý den dovádět ve vlnách, opalovat se, či jen odpočívat ve stínu kokosových palem. Toužíte naopak zažít něco jedinečného s kapkou vzrušení? Potom neváhejte a vyzkoušejte adrenalinový let balonem, a prohlédněte si nejslavnější letovisko v Dominikánské republice z výšky, dopřejte si romantickou procházku se svou drahou polovičkou palmovými háji, anebo zamiřte na některá z golfových hřišť.

Nemusíte však zůstávat jen na pobřeží, naopak. Máte-li chuť dopřát si takové malé karibské dobrodružství, anebo jste na dovolené s dětmi? Udělejte si výlet do Dolphin Island Park, kde se vám naskýtá jedinečná příležitost koupat se s delfíny. Nic vám také nebrání užít si rybolov na širém moři, anebo poznávat krásy pod jeho hladinou. Ať už tedy pobyt v exotice strávíte jakkoliv, jedno je jisté – vždy na něj budete rádi vzpomínat.

Samaná

Ráj na zemi, ideální cíl pro ideální dovolenou v Karibiku, i oáza klidu a pohody, to vše je Samaná, pohádkový poloostrov v Dominikánské republice, jehož krásu objevil již Kryštof Kolumbus. Poznejte půvab tohoto malebného místa i vy, navíc, na rozdíl od slavného mořeplavce, nebudete vyhnáni indiány zpět na moře, právě naopak. Na pohostinnost místních, krásné památky i luxusní pláže hned tak nezapomenete.

Poloostrov Samaná

Je vaším snem dovolená v karibském ráji, kde si užijete nejen koupání v moři a relax na pláži, ale také si vychutnáte mnoho tradičních pokrmů, a přijdete si i na trochu té romantiky? Potom neváhejte, a vydejte se na malebný poloostrov Samaná, jehož krásnou a zároveň i drsnou tvář, měl možnost okusit již slavný objevitel Kryštof Kolumbus. Na rozdíl od něj, zde na vás však nečekají žádné nástrahy, ale jen nádherná místa, a vždy usměvaví lidé.

Milujete-li přírodu, budete se cítit na Samaná jako doma. Dechberoucí vodopády, tajemné jeskyně a divoké pralesy, to vše máte možnost objevovat, pakliže svůj nezapomenutelný pobyt v exotice strávíte právě na tomto báječném místě. Navíc, světoznámá letoviska jako Las Terrenas, či Las Galeras s prosluněnými písčitými plážemi, lemovanými pestrobarevnými slunečníky, bary a restauracemi, si zkrátka nesmíte nechat ujít.

Nezapomenutelná dovolená v Dominikánské republice. Nabídka zájezdů na poloostrov Samaná.

Samaná je však plná i zajímavých historických měst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je i Santa Barbara de Samaná, jež se může pochlubit nejen tanečními festivaly plnými hudby, ale především ideálními místy pro pozorování velryb, jež se zde během zimní sezóny vyskytují. Na závěr si určitě udělejte výlet do národního parku Los Haitises, odkud si domů přivezete nejen skvělé zážitky, ale především nádherné fotky plné maleb kmene Taínos.

Santo Domingo

Magická vůně tabáku, neustále se usmívající lidé hrající domino a všudypřítomný klid a pohoda, jež se snoubí s rytmem dynamické merengue a bachaty, přesně na to se můžete těšit, pokud  do Santo Domingo zavítáte. Navíc, slavná karibská metropole toho nabízí mnohem víc, krásné památky, nádhernou přírodu, bílé písečné pláže s bary a restauracemi, kde alkohol teče proudem, a také mnohá romantická zákoutí, která vám utkví v paměti ještě dlouho po vašem návratu z dovolené v Dominikánské republice.

Santo Domingo

 Santo Domingo, dnes považované za nejvíce upravované a nejzelenější město Karibiku, je nejen hojně navštěvovanou metropolí Dominikánské republiky, ale dost možná nejstarším místem, založeným Španěly v Novém světě. „Svatá neděle,“ jak se této oblíbené karibské destinaci také někdy přezdívá, však není jen truhlice starobylých památek, ještě z koloniální éry, ale každého, kdo si sem udělá výlet, zaujme především svým osobitým, a těžko popsatelným kouzlem.

Pestrá směsice jednotlivých kultur a stylů, přesně to je důvod, proč na vás již po příjezdu na toto báječné místo, dýchne nezapomenutelná atmosféra, na které se však vedle zajímavých staveb a různých architektonických slohů, podílí především místní, vždy usměvaví lidé. Starší muži hrající domino, mladí vlnící se v rytmu tónů merengue a bachaty, a děti dovádějící přímo na ulici, žádná přetvářka, naopak opravdová živelnost. To nenajdete jinde na světě.

Stejně tak právě zde máte jedinečnou příležitost procházet se ulicemi, kterými kráčeli slavní španělští mořeplavci, a spatřit na vlastní oči Kolumbův hrad Alcázar de Colón. Pakliže míříte do Santa Dominga za památkami, zaručeně nebudete litovat. Za prohlídku rozhodně stojí zdejší historické centrum města s názvem Zona Colonial, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívit můžete třeba slavnou Catedral de la Primada, nejstarší na západní polokouli, či z dálky nepřehlédnutelný maják Kryštofa Kolumba.

Kdo se chce dozvědět více o historii této slavné metropole, měl by zamířit do parku Plaza de Cultura v srdci města, kde se nachází řada zajímavých muzeí a galerií. Kromě toho, že si prohlédnete expozice věnované různým latinskoamerickým kulturám, máte v Museo del Hombre Dominicano, možnost spatřit také fosilie dinosaurů a jiných, dnes již vyhynulých živočichů.  Za návštěvu stojí i pevnost Fortaleza Ozama, odkud se skýtá nádherný výhled na celé město.

Pokud jste již ruchem velkoměsta unaveni, a toužíte spíše po klidném souznění s přírodou, zajisté si vychutnáte jeskynní systém Los Tres Ojos, kde na vás čeká především romantická projížďka na lodičkách, skrz skály zaplavené azurově čistou mořskou vodou, jež se bude na vašich fotografiích z dovolené obzvlášť dobře vyjímat. Děti zase jistě potěší návštěva zvířátek v místní ZOO či expozice masožravých rostlin v botanické zahradě.

Rozhodně si však nechte dostatek sil na večer, kdy na vás čeká žhavá noc ve víru tance. Svými tanečně-hudebními oslavami Santo Domingo de Fiesta, je totiž Svatá neděle opravdu proslulá, a uvidíte, že na živou hudbu, příjemnou společnost, lahodné dominikánské pochoutky, které zde ochutnáte, a silný karibský rum, budete vzpomínat ještě dlouho po z vaší karibské dovolené.