Nejlepší místa k vidění v Dominikánské republice

Dominikánská republika je země s bohatou historií a kulturou, plná krásných pláží, exotických rostlin a zvířat. Podívejme se na ta nejzajímavější místa, která by v této karibské zemi neměl vynechat žádný turista.

Slavné letovisko Punta Cana v Dominikánské republice

Punta Cana

Punta Cana je největší a nejznámější turistické středisko v Dominikánské republice. Toto místo nabízí krásné pláže s bílým pískem, azurové moře a mnoho možností pro vodní sporty. Kromě toho je zde řada luxusních hotelů, restaurací a nočních klubů. Punta Cana je ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci odpočinku a zábavy.

Santo Domingo

Santo Domingo je hlavní město Dominikánské republiky s bohatou historií a kulturou. Město bylo založeno v roce 1496 a je jedním z nejstarších měst v Novém světě. Mezi nejzajímavější místa patří koloniální čtvrť s historickými budovami, jako je Alcázar de Colón, katedrála Santa Maria la Menor a Parque Colón. Santo Domingo je ideálním místem pro každého, kdo hledá kulturní zážitky.

Los Haitises National Park

Los Haitises National Park je přírodní rezervace, která se nachází na severovýchodě země. Tento park nabízí úchvatné výhledy na mangrovníky, vodopády a jeskyně. Žijí tady vzácné druhy ptáků a mnoho dalších zvířat. Los Haitises je vhodným místem pro turisty, kteří hledají přírodní krásy a dobrodružství.

Jarabacoa

Jarabacoa se nachází v centrální části Dominikánské republiky a je obklopena zelenými horami. Toto místo je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek v krásném prostředí. Zde si můžete vychutnat horské túry, rafting, horolezectví a mnoho dalších aktivit.

Samaná

Samaná je oblast, která se nachází na severovýchodě země a nabízí nádherné pláže a přírodní krásy. Jedná se o hlavní místo pro sledování velryb v celém karibském regionu. Dále je tady k vidění například překrásný vodopád El Salto del Limón.