Nejlepší místa pro surfování v Karibiku

Příznivci surfingu si v Karibiku rozhodně přijdou na své. Je zde spousta skvělých lokalit nabízejících prvotřídní vlny. A nyní se podívejme na několik z nich.

Guadeloupe

Puerto Rico, Rincón

Toto místo je často známé jako „Surfové hlavní město Karibiku“. Rincón se může pochlubit vlnami, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé surfaře. V minulosti se zde konalo také mistrovství světa v surfingu.

Barbados, Soup Bowls

Špičkový surfing si je možné užít také na Barbadosu, kde je tím ikonickým místem pláž Soup Bowls. Je známá svými silnými a rychlými vlnami, které přitahují surfaře z celého světa. Vedle vln si zde můžou návštěvníci užívat pohled na mohutné kusy skal vystupující z moře.

Jamajka, Boston Bay

Boston Bay na Jamajce patří k těm nejznámějších surfařským lokacím v zemi. Kromě skvělých vln pro surfování a je známý také pro svou uvolněnou atmosféru.

Bahamy, Surfers Beach, Eleuthera

Už samotný název pláže na bahamském ostrově Eleuthera napovídá, ke kterému sportu je vhodná. Díky prvotřídním podmínkám se stala cílem surfařů z celého světa, kteří si sem jezdí užívat vlny.

Dominikánská republika, Cabarete

Dominikánské Cabarete nabízí ideální větrné podmínky pro sporty jako windsurfing a kiteboarding. Není tedy překvapením, že se tady dělají i vhodné vlny pro surfing. Jedná se o místo hostící celou řadu sportovních akcí využívajících těchto skvělých podmínek.

Turks a Caicos, Long Bay Beach

Long Bay Beach na ostrově Providenciales je pláž známá pro své přírodní laguny a skvělé vlny pro surfing. Je ideální pro surfaře všech úrovní.