V Kingstonu poznáte tu pravou Jamajku

Kingston je hlavním a největším městem Jamajky a nachází se na jihovýchodě stejnojmenného ostrova. Město nabízí spojení s okolním světem mezinárodním letištěm Normana Manleyho a také provozuje několik přístavů pro zakotvení velkých výletních lodí i menších jachet. Turisty zde láká především možnost poznat pravou atmosféru Jamajky s její kulturou a historií. Zkrátka si však nepřijdou ani milovníci dobré zábavy, tance a jídla.

Prohlídku města můžete začít v Národní galerii Jamajky, jež nabízí komplexní sbírku jamajského umění od raného období po současnost. V případě, že vyhledáváte spíše pouliční umění, doporučujeme navštívit Water Lane s přilehlými ulicemi. Tato umělecká čtvrť se od svého vzniku v roce 2018 neustále rozrůstá a představí vám desítky různých nástěnných maleb svébytné jamajské kultury. Kingston nabízí požitek také pro milovníky hudby. Na severu města se nachází dům Boba Marleyho, který byl přeměněn na muzeum. Nabídne vám autenticky zachované místnosti, včetně nahrávacího studia a množství exponátů spojených s touto legendou. Svou koloniální architekturou, směsí karibské a gregoriánské, vás uchvátí Devon House, jedna z nejslavnějších historických památek Jamajky. Tento dům si nechal postavit George Stiebel, první černošský milionář na Jamajce, který zbohatl na těžbě zlata v Jižní Americe. Oázu klidu představuje Hope Gardens, botanická zahrada s množstvím krásných a vzácných druhů rostlin, mezi nimiž se skrývá také modrá mahoe, národní strom Jamajky.

Kingston je z jihu chráněn dlouhou písčitou kosou, označovanou Palisadoes, která je propojena s pevninou. Zde byste našli Port Royal, bývalé britské přístavní město známé jako pirátské město a „nejzlomyslnější město na zemi“. Jeho sláva bohužel netrvala příliš dlouho. V době největšího rozkvětu jej roku 1692 postihlo velké zemětřesení a dvě třetiny města se potopily do moře. Dnes je Port Royal rybářskou vesnicí, kterou místní navštěvují kvůli odpočinku a chutně připravovaným rybám. Můžete zde však spatřit i pozůstatky kdysi bouřlivé historie města. Nejvýraznější dominantou je opevnění Fort Charles ze 17. století, kde se nachází i malé muzeum. Určitě nevynechejte i místní raritu Giddy House, který se od posledního zemětřesení postupně boří do písku nebo St. Peter´s Church, jeden z nejstarších kostelů na Jamajce.

Pokud zatoužíte po trošce karibské idylky, můžete zamířit k jednomu ze dvou mini ostrůvků na jihu od Kingstonu. Lime Cay i Maiden Cay jsou malebné výčnělky uprostřed moře, které nabízí svým návštěvníkům nádhernou písečnou pláž. A když trefíte správnou dobu, možná budete na tomto malém ráji zcela osamoceni.