TOP zajímavosti v Dominikánské republice, kvůli kterým musíte tento tropický ráj navštívit

Slunný Karibik se může pochlubit řadou prvenství, jako jsou nejlepší doutníky na světě, proslulý rum, z něhož se míchají ty nejlahodnější koktejly, krásné ženy s přirozeným šarmem, i pohodová atmosféra, kterou jinde nenajdete. Výjimkou samozřejmě není ani Dominikánská republika, jež taktéž nabízí řadu nej, díky kterým se pravidelně umisťuje v žebříčku populárních destinací. Proč tedy strávit dovolenou právě zde?

Nejkrásnější pláže na světě

Chcete-li se opalovat na jemném bílém písku, užívat si vodní radovánky v tyrkysovém moři, anebo jen číst knihu ve stínu kokosových palem, zkrátka si dopřát pohodovou dovolenou, určitě zamiřte do letoviska Bayahibe či Punta Cana, kde naleznete světově proslulé pláže. Mezi zajímavosti Dominikánské republiky se řadí také zcela neobydlený ostrůvek Saona, kde máte jedinečnou příležitost vychutnat si opravdový Karibik se vším všudy.

Romantická vesnice umělců

Oblíbená exotická destinace dostane zkrátka každého a ani milovníci historie nejsou výjimkou. Patříte-li mezi ně, neváhejte a zamiřte do vesničky Altos de Chavón nedaleko metropole Santo Domingo. Jde o jednu ze zajímavostí Dominikánské republiky, jež ukazuje v reálné podobě život prvních mořeplavců, kteří zemi objevili. Naleznete tady však také romantická zákoutí a umělce, jejichž rukodělné výrobky si můžete zakoupit a odvést domů.

Zcela unikátní kámen delfínů

O tom, že v Karibiku žijí jedineční lidé, které si doopravdy zamilujete, není žádný pochyb, není to však jediná rarita. Laminar, neboli kámen delfínů, se řadí mezi další zajímavosti o Dominikánské republice, a není divu. Nenajdete ho nikde na světě, pouze zde ve vesnici Baoruco. Jeho pronikavá zeleno-modrá barva je pastvou pro oči, a vyvézt ho není snadné, o to více však zaujme. Už tedy víte, co své drahé polovičce na důkaz věčné lásky z tropů přivést?

Slavný karibský vodopád

Potřebujete si po protancované noci na pravé dominikánské party, kde lahodný alkohol tekl proudem, pročistit hlavu? Potom si pronajměte průvodce a vydejte se spolu s ním na výlet do džungle. Budete-li hodní, určitě vám rád ukáže její nejskrytější tajemství. Jedním z nich je i slavný vodopád El Limón na poloostrově Samaná. Ten přitom nabízí i mnoho dalších zajímavostí, třeba muzeum původních obyvatel Taínů anebo obří akvárium v Las Galeras.

Pozorování mořských obrů

Poloostrov Samaná je skutečnou truhlicí Karibiku, kde nalezneme ty největší zajímavosti v Dominikánské republice. Kromě zachovalých památek, historických měst a panenské přírody, si zde můžete každoročně, vždy brzy z jara, užít pozorování velryb, které se nedaleko ostrůvku Bacardi v únoru páří. Navíc, budete-li chtít, můžete si pronajmout člun a vyrazit na širé moře, kde pořídíte snímky mořských obrů, které vám bude po návratu domů každý závidět.

Poznejte krásy Karibiku na vlastní oči. Vyberte některý ze zájezdů do Dominikánské republiky.