Rumy z Karibiku, které rozhodně stojí za vyzkoušení

Karibské ostrovy jsou domovem některých z nejslavnějších a nejlepších rumů světa. Rum se stal tradičním alkoholickým nápojem napříč Karibikem a posléze po celém světě. Podívejme se tedy na některé z těch nejznámějších karibských rumů, které můžete ochutnat.

Mount Gay

Havana Club

Havana Club patří k těm nejslavnějším značkám rumu. Už jeho název napovídá, že zemí původu je Kuba. Vyrábí z cukrové třtiny a v dubových sudech dozrává až po dobu 15 let. Svou historii Havana Club začal psát v druhé polovině 19. století a v průběhu času se stal důležitou součástí kubánské kultury a především jedním z nejznámějších exportních artiklů.

Nabídku karibského rumu Havana Club za výhodnou cenu si můžete prohlédnout zde.

Appleton Estate

Appleton Estate je slavný rum, který se vyrábí na Jamajce a to už od roku 1749. A to na velmi unikátním místě v údolí Nassau Valley v tropickém lese s výskytem zajímavých vápencových formací. Doba zrání tohoto rumu je až 50 let v případě těch nejkvalitnějích a nejdražších lahví. K dostání jsou i běžnější osmileté nebo dvanáctileté rumy vysoké kvality.

Mount Gay

Mount Gay je slavná značka rum z karibského ostrova Barbados. Vyrábí se z toho nejlepšího třtinového cukru, který roste přímo na ostrově a následně několik let dozrává do své vyhlášené kvality v dubových sudech. Nejstarší listina dokazující existenci destliérky je z roku 1703, což z Mount Gay dělá ten nejstarší komerčně prodávaný rum na světě. Díky své kvalitě získal celou řadu prestižních ocenění.

Appleton Estate a další karibské rumy si můžete prohlédnout zde.

Brugal

Dobrý karibský rum umí dělat také v Dominikánské republice, z kama pochází Brugal. Jedná se sice spíše o méně známou značku, což ale vůbec neznamená, že by měly být přehlíženy. Už je proto, že má na svém kontě několik prestižních rumových ocenění. Historie Brugalu se píše už od roku 1888 a až do dnešních dní se značka udržela v rodině zakladatele Andrése Brugala.