Nejdražší karibské rumy. Skvělá investice i nepřekonatelné pokušení

Bílý, zlatý, anebo černý. Druhů a značek karibských rumů je dnes skutečně mnoho a určitě neslouží pouze k výrobě koktejlů. Budete-li chtít, můžete do tohoto legendárního nápoje uložit také veškeré své úspory. Nejdražší karibské rumy na světě se totiž leckdy draží za milióny korun, zájem je skutečně veliký a není divu. Taková láhev rumu se totiž vejde doopravdy všude. Největší riziko však je, že kouzlu pokušení nakonec podlehnete.

Pravý karibský rum již dlouhé desítky let není pouhou doménou chudých námořníků a otroků, naopak. Dnes o něj mají zájem i nejmocnější muži naší planety, a není na tom nic překvapivého. Vždy ceny láhví plných tohoto tekutého zlata se často šplhají do závratných výšin. Ve výsledku pak zaplatíte za nejdražší karibské rumy tolik, co za nákup luxusního auta nebo menšího domu. Určitě proto počítejte s tím, že aukce a dražby nejsou pro každého.

TOP 5 nejdražších karibských rumů

V případě, že vás však nákup přeci jen láká a chcete se ve světě archivního alkoholu zorientovat, vydejte se za nejdražšími karibskými rumy spolu s námi, zjistěte, na kolik vás takový přípitek slavným likérem skutečně vyjde, a jestli si ho vůbec můžete dovolit.

1. Wray and Nephew 1940

Pokud máte přebytečný milion navíc, můžete si zakoupit jednu ze čtyř lahví značky Wray and Nephew 1940, které byly před nedávnem nalezeny ve sklepě tohoto slavného podniku. Nyní se jedná o nejdražší karibský rum na světě, jež stál u vzniku legendárního koktejlu Mai Tai.

2. Legacy by Angostura

Směs nejvzácnějších a nejlepších rumů byla vyrobena v roce 2012, a to na počest výročí ostrovního státu Trinidad a Tobaco. Všem, kdo ho mají možnost ochutnat, nabídne tento likér, jehož láhev se dnes nabízí za zhruba 50 000 dolarů, pikantní oříškovo-karamelovou chuť.

3. Barbados Private Estate 1780

Více než dvě stě let staré láhve plné toho nejlepšího pití objevili sluhové bratrance královny Alžběty II. hraběte z Harewoodu ve sklepích panství. I když byly pokryty prachem a plísní, došlo k jejich vydražení za téměř 10 000 dolarů a zlatý rum určitě všem velice zachutnal.

4. 50 Years Aged Appleton Estate

Nejdražší karibské rumy, tenkrát z Jamajky se taktéž pyšní zajímavým příběhem. Přesně v roce 1962 se Jamajka stala nezávislou na Velké Británii. U této slavnostní příležitosti došlo k vypálení rumu, jež následně zrál přesně padesát let, aby se dal nyní koupit za 6 600 dolarů.

5. British Royal Navy Imperial Rum

Až do července 1970 byl pravý karibský rum přidělován také britským námořníkům. Když tato tradice skončila, zbylé zásoby byly uloženy a nakonec se na ně zapomnělo. V současné době vás jedna láhev vyjde na zhruba 3 000 dolarů. Není proto divu, že kupci se jen hrnou.

Dopřejte si to nejlepší…

Toužíte po tom udělat si radost, anebo chcete obdarovat své blízké? V tom případě můžete vyzkoušet třeba speciální kapesní hodinky s kapkou nejdražšího rumu na světě. Vyrobené renomovanou švýcarskou manufakturou Speake-Marin, zaujmou již na první pohled díky své kapsli s likérem umístěné u čísla 11. Právě ta obsahuje rum Harewood z roku 1780, jehož 16 lahví bylo před dvěma lety prodáno za 100 tisíc liber. Šlo tedy o nejdražší alkohol na světě.

Nepatříte mezi milionáře, ale nejdražší karibský rum si chcete pod stromeček pořídit i tak? Potom nezapomeňte navštívit náš e-shop, kde naleznete mnoho prémiových a kvalitních značek, jež se vyznačují skvělou chutí a výhodnou cenou, z nichž si určitě vyberete.