Na cestě do Dominikánské republiky

Už od začátku letošního roku jsme s mou přítelkyní vyhlíželi levné letenky do exotické destinace vhodné pro jarní dovolenou u moře. Výběr dovolené byl tudíž ovlivněn několika faktory. Lov na levnou letenku se musel přizpůsobit našim časovým možnostem v zaměstnání, destinace musela být dostatečně teplá v období mezi únorem a březnem a nakonec se mělo jednat o finančně nepříliš náročnou zemi. V rámci výše uvedených mantinelů jsme nakonec narazili na výhodnou nabídku letenek do Dominikánské republiky.

Kde sehnat letenky do Dominikánské republiky?

Letenky do Dominikánské republiky nabízely německé aerolinky Condor s odletem z Frankfurtu nad Mohanem, ovšem pouze zprostředkovaně přes cestovní kancelář ITS Reisen. Další cenově výhodné letenky byly od Turkish Airlines z Bruselu, přičemž ty nejlevnější začínaly na šesti tisících korunách, což je značná úspora oproti dvacetitisícovým sumám ve vytížených termínech.

Zvolili jsme tedy Condor z důvodu snadné dostupnosti frankfurtského letiště a v neděli 18. března krátce po půlnoci se vydali autem na cestu. Frankfurt je z České republiky nejlépe dostupný po dálnici a z Prahy můžete být pohodlně na letišti za 5 hodin. Z důvodu častých oprav a dlouhých kolon na německých dálnicích a také značné rozlehlosti frankfurtského letiště doporučuji vyrazit s nemalou časovou rezervou.

Nám se na letišti všechno tak natahovalo, že jsme od příjezdu po nástup do letadla potřebovali tři hodiny. Největším zdržením byla nutnost zakoupit rezervovanou letenku až na místě od zmiňované cestovní kanceláře, která ale měla prodejní místo na jiném terminálu, než byl náš odlet.

Odlétáme do Dominikánské republiky

Letěli jsme se tedy na vlastní kůži přesvědčit, jaká je doopravdy Dominikánská republika – karibský ráj plný rumu, slunce, průzračného moře a palem sklánějících se nad bělavým pískem, jak to všichni známe z katalogových fotografií. Dominikánská republika je ostrovním státem nacházejícím se v Karibském moři a jediným sousedním státem sdílející s ní hlavní ostrov Hispaniola v souostroví Velké Antily je Haiti. Nacházejí se zde dvě větší mezinárodní letiště – jedno je v hlavním městě Santo Domingo na jihu a druhé v nejvytíženější turistické destinaci Punta Cana na východě. My jsme ovšem cestovali nízkonákladově a proto náš let mířil na malé mezinárodní letiště Samaná El Catey na severovýchodě ostrova.

Pozor na vstupní dotazníky

Nevládnete-li příliš dobře angličtinou, doporučuji si před letem zjistit obsah vstupních dotazníků, které jsme vyplňovali ještě na palubě letadla. Byly poměrně obsáhlé a vyžadovaly velké množství informací. Kromě toho však angličtinu potřebovat nebudete, jelikož jí pro změnu neovládá místní obyvatelstvo. A to téměř vůbec.

Pokud nemluvíte španělsky nebo francouzsky, bude vaše komunikace, stejně jako byla ta naše, založena na nejjednodušších mezinárodních slovech a zběsilých pohybech horních končetin. Přestože pro občany České republiky není povinné obstarat si víza, je nutné zakoupit si turistickou kartu v ceně deseti dolarů a to ve specializované budce ihned po přistání. Teprve poté naše kroky směřovaly k letištní kontrole, za níž už jsme konečně vstoupili do země. Ale o tom až příště.

Přečtěte si všechny články o naší cestě po Dominikánské republice