Vánoce se blíží. Přinášíme 3 tipy, jak vám karibský rum zpestří svátky

Advent je tu co nevidět a spolu s ním i svátky klidu a pohody. Pokud přemýšlíte o tom, jak si toto období co nejvíc zpříjemnit, máme pro vás zajímavý návrh. Co takhle vyzkoušet pravý karibský rum? Právě s jeho pomocí připravíte ten nejlepší vánoční punč a svařák, jež si vaši přátelé zamilují, a zahřejete se. Zejména však vůně rumu ve vaší domácnosti navodí klid a pohodu, a taktéž vám pomůže zkrátit čekání na Ježíška.

Tradiční české Vánoce a tuzemák k sobě zkrátka nerozlučně patří. Co však takhle udělat letos výjimku a namísto osvědčené, ale nepříliš kvalitní značky raději vsadit na pravý karibský rum? Hodit se vám totiž bude nejen jako zajímavý dárek, kterým potěšíte své příbuzné, nebo šéfa, ale zajisté si ho zamilujete i vy sami, případně spolu se svým partnerem. Možností, jak slavný likér využít jinak, než jako připomínku dovolené v Karibiku, je přitom hned několik.

1. Vyzkoušejte netradiční svařák

Pokud vyrazíte na adventní trhy do centra metropole nebo jiného velkého města, počítejte s tím, že domů se vrátíte pořádně prokřehlí. A právě to je ta nejlepší chvíle na to, udělat si netradiční svařené víno s kapkou karibského rumu. Jediné, co na to budete potřebovat, je láhev červeného, skořice a hřebíček. Na závěr už jen přidáte Captain Morgan Spiced Rum a kousek badyánu. Následně servírujete s plátkem pomeranče nebo citrónu, vždy podle chuti.

2. Uvařte si pravý námořnický grog

S nápadem přidělovat námořníkům pravý černý karibský rum přišlo britské námořnictvo již v roce 1655 a to krátce po objevení Jamajky. Ne všichni ale znali dostatečnou míru, a právě proto v 17. století nařídil admirál Edward Vernon rum ředit vodou. Vznikl tak slavný grog, který si můžete uvařit i dnes. Pokud si chcete užít tu správnou chuť, nezapomeňte horký nápoj ochutit třtinovým cukrem a nakonec ještě přidejte kostku másla, jež likér hezky zjemní.

3. Ochutnejte slavný karibský punč

Zatímco v žáru tropického slunce vám vykouzlí úsměv na tváři oblíbené Mojito, v Čechách, kde již zima klepe na dveře, zase každého jistě potěší pravý vánoční punč. Původ má až v daleké Indii, odkud se do Evropy dostal v průběhu 17. století. Přestože dnes máte na výběr několik druhů, nikdy vám nesmí chybět jamajský rum, bez kterého se prostě neobejdete. Pak už si jen můžete vybrat, zda přidat kapku brandy, anebo raději skleničku červeného vína.

Tip na závěr. Zkraťte si čekání na Ježíška!

Zatímco ti nejmenší se každoročně těší z otevírání okýnek na adventním kalendáři, které symbolizují příchod Vánoc, nezapomnělo se letos ani na dospělé. Právě pro ně tento rok přední dánští odborníci připravili rumový kalendář s těmi nejlepšími kousky, pečlivě vybranými ze všech koutů světa. Speciální kolekce, která na vás čeká, je navíc přichystána v originálním dárkovém balení, jež se skvěle hodí také jako malý předvánoční dárek.

Ať už letošní svátky oslavíte jakýmkoliv způsobem, vězte, že bez pravého karibského rumu se zkrátka neobejdete. Že nevíte, který je ten nejlepší?

Ochutnejte kus Karibiku u sebe doma. Bohatá nabídka karibských rumů za rozumné ceny.