Nenechte si zkazit dovolenou v Karibiku hurikány. Kdy do tropů zamířit, abyste si pobyt užili?

Příjemně teplé moře, hezké počasí a žhnoucí sluníčko, zkrátka pohoda. Není divu, že antilské ostrovy jsou nazývány skutečným rájem na zemi, kde prázdniny opravdu stojí za to. Má to však jeden háček, a tím jsou tropické bouře a hurikány v Karibiku, jež tuto proslulou destinaci každoročně sužují. Kdy se proto do exotických zemí, jako je Kuba či Dominikánská republika vydat, abyste si dovolenou, jak se patří, užili?

Karibská oblast je domovem mnoha zajímavých míst, kultur a národů, za kterými každoročně míří tisíce turistů, na které zde čeká vlídné přijetí a nezapomenutelná atmosféra. Není divu, že zdejší ostrovy jsou tak oblíbené, neboť krásné pláže, hezké ženy, vůni doutníků a chuť lahodných koktejlů s kapkou pravého kubánského rumu nenajdete nikde na světě.

Termín dovolené vždy pečlivě zvažte

Na počasí v Karibiku má vliv střídání dvou ročních období, a to sucha, od listopadu do dubna a dešťů, od května do října. Nelítostné bouře, jež pak Antily v této době každoročně sužují, dokáží zkazit celou dovolenou, a proto se vyplatí termín pobytu v tropech pečlivě naplánovat a hurikánům v Karibiku se obloukem vyhnout. V opačném případě byste se nejspíš ukousali nudou a zbytečně se připravili o týden prázdnin.

Prudký vítr a silné lijáky, jež karibské hurikány doprovází, by vám totiž nejspíš nedovolily opustit hotel, a podobné by to bylo kvůli vysokým vlnám i s koupáním v moři. Na druhou stranu, mnoho turistů dnes jezdí na Kubu či do Dominiky cíleně v sezóně hurikánů, a následně si dokumentují vzniklé škody do svého alba a na Instagram. Nejedná se však o zálibu, kterou lze doporučit.

Vánoce v tropech hurikány nepokazí

Oblíbené karibské destinace samozřejmě můžete navštívit kdykoliv, neboť teploty se zde celoročně pohybují kolem příjemných 26 stupňů Celsia, a nejinak je na tom i zdejší tyrkysové moře. Nejlepší počasí však panuje v tropech během zimy, a pakliže chcete vyměnit chlad a pošmourno za příjemné teplo a sluníčko, na nic nečekejte a do tropů zamiřte. Navíc, v tu dobu žádné hurikány v Karibiku nehrozí, a tak dovolenou nemůže opravdu nic zkazit.

Nejlepším měsícem pro návštěvu karibských pláží je sice březen, avšak připravte se na to, že slavná letoviska budou plná amerických studentů, a proto, chcete-li především dobít baterky, a dopřát si opravdu klidný pobyt v tropech plný relaxu, raději svůj výlet odložte až na duben. Naopak, pokud vám nevadí opravdu horké počasí, a chcete si dopřát pobyt v exotice levně, můžete do Antil zamířit během května a června, kdy jdou již ceny radikálně dolů.

Poznejte pravou karibskou exotiku. Podívejte se na nabídky zajímavých zájezdů na Kubu za atraktivní ceny.

V srpnu se vyplatí zůstat raději doma

Návštěvu naopak vynechte během sezóny karibských hurikánů v srpnu, kdy je počasí opravdu nepředvídatelné a své dobrodružství byste mohli zakončit pouze pobytem v hotelu. Mezi nejpostiženější oblasti patří většinou Portoriko, na Kubě pak Pinal del Río, proto máte-li chuť objevovat jejich tajemství, nechte dovolenou raději na zimu, kdy si užijete nejen senzační počasí, ale především skvělé silvestrovské oslavy v Karibiku, kterým se opravdu nic nevyrovná.