Chcete začít nový život v tropech? Zamiřte do české vesnice v Karibiku na ostrově Roatan

Slunná střední Amerika každoročně přiláká tisíce návštěvníků, na které v místních letoviscích čekají nejen prvotřídní služby, ale také vždy příjemní a usměvaví lidé s pověstnou jiskrou v oku. Řadě z nich posléze učaruje tento nadpozemský ráj natolik, že se do tropů rozhodnou odstěhovat napořád. Patříte mezi ně? Potom již na vás čeká malebná česká vesnice v Karibiku, odkud se vám zpátky domů chtít zaručeně nebude.

Příjemné počasí po celý rok, průzračné moře, jemný písek a nádherné pláže lemované kokosovými palmami, ať už navštívíte jakékoliv místo v karibském moři, buďte si jisti, že tyto poklady zde zaručeně naleznete. Jedním z nich je i dosud téměř neznámý ostrov Roatan nedaleko Hondurasu, kde na vás čeká nejen nezapomenutelná atmosféra, neustále dobře naladění lidé, ale také jedinečná česká vesnice v Karibiku.

Oáza klidu a pohody kde jazyk není problém

Právě klid a pohoda, jež jsou pro Roatan ležící na malém souostroví Bay Islands nedaleko hranic zemí Honduras, Belize a Guatemala typické, učarovaly několika Čechům natolik, že se zde rozhodli usídlit natrvalo, a založit malou českou karibskou vesnici se vším všudy. Navíc, je tato atraktivní lokalita výborně letecky dostupná, a proto se sem bez problémů můžete vypravit z domova i vy.

Nejlepší dobou pro návštěvu české vesnice v Karibiku jsou samozřejmě zimní měsíce, tedy únor, březen a duben, kdy máte jedinečnou příležitost vychutnat si zde liduprázdné romantické pláže lemované palmami, příjemně teplé moře a hřejivé paprsky slunce. Navíc se naprosto bez problémů domluvíte česky, a díky tomu zde i na ty, kdo cizím jazykům příliš neholdují, čeká naprosto pohodová dovolená snů, kterou vám bude každý závidět.

Jedinečná příležitost změnit život od základů

Záleží přitom jen na vás, zda sem zamíříte na týden, měsíc anebo se odstěhujete do tropů navždy. Nic vám přitom nebrání, právě naopak. Vyměňte stres a nudu v Čechách za pohodu a klid v exotice, a začněte nový život v karibském ráji. Navíc, místní jsou velmi benevolentní, otevření novým kulturám, a tak se potíží s místními úřady bát v žádném případě nemusíte.

Celá oblast se právě začíná otevírat světu, přijíždí první investoři, a vy tak máte jedinečnou příležitost zahájit kariéru snů v české vesnici v Karibiku jako turističtí průvodci, realitní makléři či hoteliéři, zkrátka dělat kreativní věci, které vás budou bavit. Na ostrově navíc nechybí ani soukromé školy, což dělá z Roatanu ideální místo pro rodiny s dětmi, jež mají možnost najít si zde kamarády z různých koutů světa a poznat nové kultury.

Nejedná se však o jedinou vesnici, kde žijí Češi v Karibiku. Pobýváte právě v Dominice a dostali jste chuť na svíčkovou? Potom neváhejte a zamiřte do Pueblo Checo, nedaleko Cabarete, které taktéž stojí za návštěvu. Ať už tedy zamíříte do tropů jen na dovolenou, anebo se zde rozhodnete začít nový život, věřte, že vám jejich kouzlo učaruje natolik, že se sem budete vždy rádi vracet.