5 zajímavých míst na Kubě, která vás zaujmou. Jaké z nich navštívíte?

Každá z karibských destinací se může pochlubit množství atraktivních lokalit se zachovalými památkami, romantickými zákoutími i skvostnou architekturou. Nikde však nenalezneme tolik protikladů jako právě na Kubě, díky kterým je tato exotická země tak atraktivní. Zajímavostí se na Kubě skrývá opravdu mnoho, stejně jako míst, která stojí za to navštívit. Mezi ta, která nesmíte minout, patří:

Havana

Paříž Karibiku,“ přesně tak se dnes přezdívá kubánské metropoli Havaně, která je opravdovou truhlicí zachovalých staveb i romantických zákoutí, jež by neměly ujít vaší pozornosti. Nádherné paláce z koloniální éry i rozpadající se budovy vytváří nezapomenutelné kouzlo, jež uchvátí zaručeně každého. Za prohlídku stojí i čtvrť La Habana, jedna z největších zajímavostí Kuby, kde naleznete nejen krásné památky, ale i malé obchůdky a nevšední atmosféru.

Basilica del Cobre

Kdo chce poznat opravdový Karibik se vším všudy, měl by zamířit do Santiaga de Cuba, druhého největšího města na ostrově, které skrývá hned několik pokladů. Prvním z nich je nejslavnější poutní místo v zemi Basilica del Cobre se sochou černé madony, která má za úkol chránit místní námořníky. Santiago stojí za návštěvu, také pokud se chcete dozvědět více zajímavostí o Kubě, neboť právě zde se nachází hrob Fidela Castra, i památky s ním spojené.

Trinidad

Chcete-li navštívit nejkrásnější město Karibiku, jste na správné adrese. Úzké uličky plné romantických zákoutí, obchůdky se suvenýry a restaurace s lahodnými pokrmy, patří mezi největší zajímavosti Kuby, jimiž se tato úchvatná země může pochlubit. Koloniální vliv je znatelný všude okolo vás, malé rybářské domky vypadají jako z pohádky, a úsměv místních vás doprovází na každém kroku. Nemůže zkrátka existovat lepší místo, než je Trinidad.

Bahia de Cochillos

Pokud toužíte po koupání v tyrkysovém moři a relaxu na romantické pláži, kde nebudete nikým rušeni, přijdete si v Zátoce sviní zaručeně na své. Bahia de Cochillos je však známá nejen jako oáza klidu, ale jedná se také o typickou zajímavost Kuby, neboť právě zde se kdysi vylodila spojenecká vojska, s cílem svrhnout diktátorský režim. To se však nepovedlo, a proto tato proslulá exotická destinace zůstává zahalena tajemstvím dodnes.

Královniny zahrady

Mezi typické zajímavosti o Kubě patří i nejlepší místa k potápění v tropech, a jedním z nich je také poloostrov Jardines de la Reina, neboli Královniny zahrady, kam by měl zamířit každý, kdo chce objevovat krásy pod mořskou hladinou. Slavný kubánský národní park se však může pochlubit i nádhernými plážemi s bary a restauracemi, kde načerpáte nejen dostatek energie, ale také si užijete skvělé party, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Chcete zažít tato místa na vlastní oči? Podívejte se na nabídku zájezdů na Kubu.