5 zajímavostí, které dělají z Karibiku skutečný ráj na zemi

Dominikánská republika, Kuba, Jamajka a další exotické země, jež se rozkládají v malebné oblasti tvořené ostrými horami, palmovými háji, a především příjemně teplým mořem, jsou sice na první pohled zcela rozdílné, zároveň však mají i mnoho společného. Některé zajímavosti Karibik proslavily po celém světě, a právě díky nim se sem dnes sjíždí každoročně stovky turistů. O které z nich se jedná?

Nejkrásnější pláže na světě

Míříte-li na dovolenou především za relaxem pod palmami, opalováním se na jemném písku a dováděním v moři, nemůžete si pro svůj pobyt zvolit lepší místo než Kubu, Jamajku či Dominiku. Světově proslulé pláže nejsou jen pouhou zajímavostí Karibiku, ale především živoucím místem proslulým bary a restauracemi s lahodnými drinky, atraktivními vodními sporty, a především skvělou atmosférou, jež může místním celý svět jen tiše závidět.

Slavný rum…

První kapka tohoto oblíbeného alkoholického nápoje spatřila světlo světa již v 16. století, krátce poté, co do oblasti Antil dorazili první Španělé v čele s Kryštofem Kolumbem. Zajímavostí karibského rumu je především fakt, že z počátku ho pili hlavně otroci, a teprve později stoupl na oblibě mezi piráty a aristokraty. Krátce na to ho začala společnost Bacardi vyrábět ve velkém. Máte-li chuť, dozvědět se více zajímavostí o Karibiku i tomto slavném destilátu, můžete navštívit třeba Muzeum rumu v Havaně, kde na vás čeká i jeho ochutnávka.

… a kvalitní doutníky

Bezesporu další zajímavostí Karibiku, kterou se může tato oblíbená destinace pochlubit, jsou kubánské doutníky, jež si vybudovaly slávu po celém světě. Pakliže si je chcete dovést jako suvenýr domů, uděláte nejlépe, pokud zamíříte do Real Fábrica de Tabacos Partagás, jedné z nejslavnějších továren na doutníky na Kubě, kde nejen zjistíte, jak se toto luxusní karibské zboží vyrábí, ale především si zde můžete pravé Habanos přímo zakoupit.

Užijte si všechny krásy Karibiku. Můžete zkusit třeba některý ze zájezdů do Dominikánské republiky.

Úchvatný podmořský svět

Míříte na dovolenou za potápěním, a chcete si udělat nádherné snímky života pod vodou, které vám bude každý závidět? Potom jste na správné adrese, neboť zdejší korálové útesy, další z karibských zajímavostí, opravdu stojí za to. Mezi hlavní ráje potápěčů patří zejména Kajmanské ostrovy, které si zamiloval i syn slavného oceánografa Jacquese Costeau, ale na své si přijdete samozřejmě i na Kubě či v Dominikánské republice.

Festivaly plné tance a hudby

Muzika, zpěv a všudypřítomné karnevaly jsou v Karibiku na denním pořádku, a ať už se vydáte do kterékoliv ze zdejších destinací, vězte, že si jich užijete do sytosti. Za zmínku stojí třeba velikonoční slavnost v La Vega plná pestrobarevných masek. Stejně tak si nenechte ujít ani hudebně-taneční večery linoucí se v tónech bachaty a merengue – Santo Domingo de Fiesta, jež zažehnou plamen, který ve vás bude plápolat ještě dlouho po vašem návratu zpět do Čech.