Proč jet na dovolenou do Karibiku?

Karibik je naprostý ráj na zemi plný slunce, krásných pláží a dobrodružství. Jestliže si myslíte na exotickou dovolenou, tak Karibik je jednoznačně tou správnou volbou pro nezapomenutelné zážitky. Tento tropický ráj nabízí dokonalou kombinaci krásné přírody, exotické kuchyně a bohatého kulturního dědictví.

Nespornou výhodou Karibiku je počasí. Většinou je tam po celý rok teplo a velmi slunečno, což umožňuje užít si pláže a vodní sporty. Můžete si vyzkoušet surfování, potápění, šnorchlování a mnoho dalších atraktivních aktivit. Karibské vody jsou také plné života, čili je možné vidět spoustu různých druhů ryb a nebo korálů.

Nezapomenutelnou zkušenost nabízejí krásné karibské pláže, které se chlubí bílým pískem a jsou obklopeny palmami, což vytváří dokonalou atmosféru pro dovolenkový relax. Pláže jsou samozřejmě ideálním místem pro různé aktivity, jako jsou volejbal, plážový fotbal nebo prostě jen poklidné čtení knih.

Milovníkům přírodních krás Karibik nabízí možnost prozkoumání tropických pralesů. Kde jsou k vidění unikátní druhy rostlin a zvířat, jako jsou například různé opice, kolibříci, krokodýli a mnoho dalších. Pro návštěvník jsou v tomto ohledu k dispozici různé výlety do lesů a národních parků, kde se můžete kochat překrásnou přírodu a zároveň se dozvědět něco nového o místní fauně a flóře.

Oblast Karibiku má také bohatství v oblasti kulturního dědictví. Na mnoha ostrovech najdete památky, které svědčí o historii a kultuře daných oblasti. K vidění jsou například staré pevnosti, muzea a historické města. Kromě toho jsou pro spoustu míst typické místí druhy hudby a tance, což vytváří dokonalou atmosféru pro různé festivaly a oslavy.