Piráti patří dodnes k symbolům Karibiku

Karibské ostrovy jsou po celém světě známé nejen pro své krásné pláže a bohatou historii, ale také pro svoji dlouhou a temnou éru pirátství, kterou do obecného povědomí pomohlo dostat také mnoho slavných filmů. Karibští piráti byli známí svou odvahou, neohrožeností a vůdčími schopnostmi, jež využívali ke svým loupežným tažením.

Haiti

Počátky pirátství v Karibiku se datují do 16. století, když se Španělé a Portugalci začali snažit dobývat nové světové oblasti. Karibské ostrovy byly pro ně strategickým místem, když tam byly vybudovány důležité přístavy a jednalo se i o zdroj důležitých surovin. Vzhledem k tomu, že španělské a portugalské lodě převážely velké množství drahých kovů a dalšího bohatství z Nového světa, tak se staly lákadlem pro piráty.

Ti často operovali v malých lodích, které byly rychlejší a mnohem obratnější než těžké válečné lodě. Piráti používali různé taktiky, jako například napadení dotyčné lodě v noci, když byla špatná viditelnost, nebo útok z překvapení.

Ke známým pirátům z Karibiku se řadí jména jako Henry Morgan, Blackbeard a Anne Bonny. Tyto legendární postavy se proslavily se díky svým početným úspěchům v boji s nepřátali a ukořistění velkých a cenných kořistí. K pirátství patřil také divoký životní styl spojený s konzumací dnes vyhlášeného kubánského rumu.

Konec karibských pirátů započal v 18. století, když britská a španělská námořnictva začala spolupracovat, právě za účelem vypořádání se s nimi. Britové se stali hlavní silou, která dokázala porazit piráty a zavést do karibských vod pořádek. Spousta pirátských základen bylo zničeno a většina pirátů buď zemřela nebo se vzdala.