Montego Bay je skvělá vstupní brána na Jamajku

„Nebyl jsi, dokud jsi nebyl vysoko v Montego Bay…“ zpívá Bobby Bloom ve svém hitu Montego Bay z roku 1970. Nezbývá, než se o tom přesvědčit na vlastní kůži.

Mobay, jak místní zkráceně tuto oblast nazývají, je zřejmě nejznámější jamajské turistické letovisko, které může svým návštěvníkům nabídnout množství rozličného vyžití. Nachází se na severozápadě ostrova a díky mezinárodnímu letišti je velmi dobře dostupné. Jeho břehy s čistými a malebnými plážemi omývá tyrkysově modré Karibské moře, které láká nejen ke koupání a plavání, ale také třeba ke šnorchlování nebo potápění.

Hlavní třída Hip Strip se táhne od Sangsterova letiště podél pobřeží směrem na jih v délce asi 2 kilometry. Naleznete zde butiky, obchody se suvenýry, množství restaurací a samozřejmě krásné pláže. Mezi nejznámější patří Doctor´s Cave Beach, která se může pochlubit jemným pískem a mělkými břehy, takže je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Zájemcům o historii a kulturu Jamajky doporučujeme navštívit Kulturní centrum, kde mohou mimo jiné zhlédnout výstavu věnující se náboženskému hnutí rastafariánství, které vzniklo ve 30. letech 20. století právě na Jamajce. Kulturní centrum se nachází na náměstí Sam Sharpe, které vás vtáhne do atmosféry 19. století, kdy na ostrově probíhaly vzpoury proti otroctví. Náměstí je pojmenováno po místním hrdinovi a vůdci boje proti otroctví Samueli Sharpovi, a můžete zde spatřit památník věnovaný těmto událostem a také klec, která sloužila jako vězení pro opilce, tuláky a uprchlé otroky. Po náročném dni se můžete uvolnit v místních klubech a zpříjemnit si večer poslechem reggae.